• Zasady ubiegania się o przyjęcie do przedszkola.

• Wszystkie informacje dotyczące zasad rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na rok szkolny 2023/2024 znajdziecie Państwo na stronie Biura Edukacji:

Przychodząc do przedszkola dziecko wkracza często w pierwsza grupę społeczną, w której panują pewne zasady i reguły. Uczy się współżyć z rówieśnikami, zdobywać nowe doświadczenia.

Aby choć trochę ułatwić dzieciom pierwsze dni w przedszkolu już teraz uczmy ich samodzielności - będą się czuły bezpieczniej, a spotkanie z nową sytuacją minie łatwiej i prędzej.

Bardzo zależy nam na tym, aby dzieci szybko mogły się przystosować do nowej sytuacji i z przyjemnością przychodziły do przedszkola. Dlatego organizujemy dla dzieci i ich rodziców zajęcia adaptacyjne w naszej placówce.

W Naszym przedszkolu adaptacja przebiega w dwóch etapach:

1. Spotkania odbywają się w czerwcu.

Zebranie informacyjne (w czerwcu) dla rodziców, które prowadzi dyrektor i nauczyciel obejmujący grupę dzieci, psychologi logopeda;

2. Spotkania adaptacyjne odbywają się w ostatnim tygodniu sierpnia:

Sierpniowe spotkania adaptacyjne są bardzo ważne dla dzieci, rodziców i nauczycielki.

Nauczycielka, która obejmuje grupę w ciągu tych dni prowadzi zabawy integracyjne z dziećmi i rodzicami, podczas których poznaje zachowania maluchów, ponieważ przy rodzicach zachowują się one naturalnie. W miarę możliwości zapamiętuje ich imiona, nawiązuje kontakt z rodzicami, dzieli się spostrzeżeniami z poczynionych obserwacji.

Dzieci mają okazję poznać swoją panią, salę w której będą przebywać oraz ogród. Wiedzą już gdzie należy się przebrać, aby wejść do sali zabaw.

Rodzice wiedzą kto będzie zajmował się ich dzieckiem, mają okazję do rozmowy z nauczycielką. Nawiązują pierwsze kontakty z innymi rodzicami.

Dzięki tym spotkaniom 1 września nikt już nie jest anonimowy

Życzymy sukcesów w stawianiu pierwszych kroków w przedszkolu

Dyrektor oraz
          Grono Pedagogiczne