• Koncepcja pracy przedszkola
        • kliknij

• Główne założenia pracy Naszego Przedszkola

Dbałość o bezpieczeństwo i harmonijny rozwój społeczny i emocjonalny.
          Ma na to wpływ nie tylko ciepła, domowa atmosfera panująca w przedszkolu i doskonałe relacje z wychowawcami i personelem, ale przede wszystkim specjalnie stworzony program zajęć. Kierując się doświadczeniem oraz wykorzystując sprawdzone, skuteczne metody nauczania, stworzyliśmy miejsce, w którym dziecko znajduje bardzo dobrą opiekę oraz warunki do doskonalenia swoich umiejętności, odkrywania talentów i zainteresowań. Chcemy, aby już w przedszkolu od najwcześniejszych lat wyposażać dzieci w nawyki unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania niebezpieczeństw. Bezpieczeństwo dzieci przebywających w przedszkolu jest dla nas bardzo ważne, ponieważ bezpieczne dziecko to dziecko szczęśliwe, wesołe i ufne.
          Prowadzone są również obserwacje dzieci przez psychologa, który już podczas adaptacji dziecka obejmuje go szczególną opieką i wsparciem.

Edukacja muzyczna
          Głównym naszym celem organizowania zajęć muzycznych jest rozbudzenie w dzieciach naturalnej kreatywności, twórczych zachowań, które uaktywniają się poprzez rytm, ruch, śpiew, aktywny odbiór muzyki, dlatego włączamy muzykę do wielu różnorodnych działań dzieciOrganizujemy też dla dzieci „wieczorki” poetyckie, muzyczne. Cyklicznie do przedszkola przyjeżdżają muzycy z Filharmonii Narodowej oraz Filharmonii Przedszkolaka. Dzieci chętnie uczestniczą również w koncertach orkiestrowych i ludowych.   Przedszkole wyposażone jest w pianino oraz instrumenty perkusyjne. Dzieci uczestniczą w zajęciach z rytmiki.
          podczas codziennego planu dnia.

Edukacja żywieniowa
          Okres przedszkolny i edukacja żywieniowa małych dzieci zajmuje priorytetowe miejsce
          w  kształtowaniu  odpowiednich nawyków żywieniowych oraz podnoszeniu poziomu kultury żywienia. Dlatego tak bardzo zwracamy uwagę na prawidłowe żywienie  przedszkolaka mające na celu dostarczenie dziecku odpowiednich składników pokarmowych, zarówno ilościowych, jak i jakościowych, koniecznych do jego rozwoju. W naszym przedszkolu serwowane są dzieciom zdrowe i zbilansowane posiłki z dużą ilością warzyw i owoców (owocowo – warzywne drugie śniadanie). Raz w miesiącu prowadzimy działania kulinarne, podczas których dzieci uczestniczą w przygotowywaniu posiłków związanych np. z porami roku, ze zbliżającymi się świętami (kiszenie ogórków, przygotowanie soku z malin, uprawianie ziół i nowalijek, pieczenie świątecznych pierniczków).
          Mamy świadomość jak ważne jest racjonalne i właściwie zbilansowane odżywianie dziecka, które wywiera znaczący wpływ na aktywność psychiczną, fizyczną, samopoczucie, na stosunek do zabawy, nauki i otaczającego świata. Przeprowadzamy wiele działań profilaktycznych, np. spotkania z dietetykiem, dzięki którym dzieci zdobywają wiedzę m.in. na temat właściwych nawyków żywieniowych i kulinarnych.

Edukacja ekologiczna
          W ostatnich latach obserwujemy systematyczne niszczenie środowiska naturalnego przez człowieka. Ludzie zatruwają powietrze, wodę, niszczą lasy i glebę. Wobec takiego zagrożenia nie można pozostać obojętnym, dlatego już na najniższym szczeblu kształcenia, jakim jest przedszkole włączamy do naszych działań edukację ekologiczną. Nasze dzieci biorą udział w licznych akcjach i konkursach ekologicznych (np. „Jestem Eko”, „Drugie życie śmieci”), organizujemy wycieczki plenerowe, dzięki którym dzieci obcują z przyrodą, naturą, obserwują zmieniającą się przyrodę (m.in. wyjazdy do gospodarstwa Agro- turystycznego „Cztery pory roku” w Powsinie, nadleśnictwo Drewnica, nadleśnictwa w Celestynowie). Dzieci prowadzą własne hodowle roślin w przedszkolu, przygotowują sezonowe przetwory (m.in. kiszą ogórki, robią owocowe soki), przeprowadzamy eksperymenty biologiczne, chemiczne oraz fizyczne. Swoimi działaniami, chcemy sprawić, aby już w przedszkolu „zasiać” w dzieciach to „ekologiczne ziarenko”. Dzieci biorą także udział w licznych  konkursach ekologicznych.